Mtü Piiri Köök algatas 2021. aasta kevadel koostöös ühinguga Eikellegimaa projekti „Kogukonna laste aed”

Soovime luua lastele ja noortele õuesõppe keskkonna umbes 0,4 ha suurusele alale osana mtü Piiri Köök õppeaiast. Edaspidi hakkame loodud aias pakkuma õpitegevusi lastele vanuses 7-17, seda nii kohalikule kogukonnale kui külalistele.

Laste aia ehitamisel osaleb 20 last, kes esindavad Vastseliina gümnaasiumi, Võru kesklinna ja Väike Werrone kooli õpilasi. Projekti esimeses järgus kavandasid lapsed maastikuarhitekt Rea Seppingu juhendamisel oma aia ala. Suvel hakati seda kogenud ökoehitaja Justin de Bondi juhendamisel välja ehitama. Esimese töönädala jooksul valmisid lõkkeplats, sild, kiik ja värav. Juunikuus rajasid osalejad oma aeda esimese seenepeenra. Lisaks sellele, et lapsed õpivad professionaalide juhendamisel, käib kogu töö suuresti inglise keeles.

Esimese ehitusnädala möödudes hakkasid lapsed tegevusi ise edasi arendama ning 20.-22. juulini tulid osalejad taas kokku ning katsetasid ka saviehitust Triin Pruuli juhendamisel.

Projektis löövad kaasa ka maalikunstnik Anna Maquet, fotograaf Kadri Otsiver ning režissöör Edina Csüllög. Tänu neile said osalejad katsetada erinevaid joonistus- ja maalitehnikaid ning õppisid oma tegevusi jäädvustama foto- ja filmikunsti vahendeid kasutades.

Kutsume huvilisi juba loodud aiarajatisi uudistama, projektiga on võimalik ka liituda. Täname toetuse eest projektis osalevate laste vanemaid ning Kohaliku omaalgatuse programmi.

Galeriid

Kogukonna laste aed
Aiakooli seemnevalik