Projektid

Mtü Piiri Köök algatas 2021. aasta kevadel koostöös ühinguga Eikellegimaa projekti „Kogukonna laste aed”

Soovime luua lastele ja noortele õuesõppe keskkonna umbes 0,4 ha suurusele alale osana mtü Piiri Köök õppeaiast. Edaspidi hakkame loodud aias pakkuma õpitegevusi lastele vanuses 7-17, seda nii kohalikule kogukonnale kui külalistele.

Lisainfo


2018. a. novembrist kuni aprillini 2019 töötas mtü Piiri Köök välja tervislikku toitumist edendava koolituskava.

Projekt sai alguse soovist rikastada ja mitmekesistada koolitoidu menüüsid, tõsta puu- ja juurvilja osakaalu koolitoidus, toetada laste tervislikku toitumist ning täiendada kooli kokkade teadmisi tasakaalustatud ja täisväärtuslikust toitumise osas.

Projektis osalesid Mõniste kool, Rõuge põhikool ja Vastseliina gümnaasium.

Lisainfo


2017. aastal korraldasime maist kuni detsembrini kogukonnakoolituse „Korilase aastaring”.

Koolitus koosnes igakuistest matkadest ning teoreetilistest tundidest. Matkad toimusid Vastseliina ümbruses, kus õppisime looduses liikumist ja orienteerumist, vaatlesime erinevaid looduslikke kooslusi, õppisime tundma taimi, marju ja seeni ning neid kasutama. Käisime Illimäe ja Kapera metsas, Puutlipalus, Kirikumäe järve ja Meenikunno maastikukaitsealadel. Koolitusel räägiti ka esmaabi põhitõdedest, harjutasime haavade sidumist ja õppisime elustamisvõtteid. Koolitajateks olid Anu Jõgeva, Aulis Saarnits ja Tiia Trolla.

Koolituse eesmärk oli tutvustada koriluse põhitõdesid, kaasata matkadele lapsi ja noori ning ühiselt aega veeta. Koolitust rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Fotomeenutusi vaata siit!


2015. ja 2016. aastal arendasime oma organisatsiooni projekti „Pliidi äärest pildile“ raames.

Projekti toetas 7 574,20 euroga KÜSK.

Projekti jooksul:

  • Valmisid mtü kommunikatsioonikava ja koolitusmaterjalid (retseptid ja permakultuuri tutvustav esitlus),
  • Korraldati mtü liikmetele ja sihtgruppidele erinevaid koolitusi ja õpitubasid, projekt lõppes uhke sünnipäevapeoga (vt fotogaleriid),

Projekti raames valmisid järgmised materjalid:

Piiri Kööki tutvustav voldik
Piiri Köögi kommunikatsioonikava
Ülevaade Piiri Köögi senisest tegevusest
Permakultuuri disain


2013. ja 2014. aasta pühendasime Leader programmi toel Võrumaa köögile: uurisime Võru söögikultuuri ja toitusid, käisime külas erinevates köökides ja toidukohtades ning valmistasime vanade ja uute retseptide järgi Võrumaa toorainet kasutades soolaseid ja magusaid toite, küpsetisi ja ahjuroogasid. 2014. aasta lõpus valmis kogutud materjalide põhjal rändnäitus „Leeväkene, soolakõnõ maailma kinnipidäjä“ ja „Võrokõisi köögi- ja söögiraamat.“


2013. a valmis koostöös Võrumaa ja Põhjaka mõisa kokkadega KYSK projekti toel vanadest võrumaistest retseptidest ja kohalikust toorainest inspireeritud 2 menüüd „Vana Võromaa söögikaart vahtsõt muudu“ ja „Ku köögin saiva kokko Lõuna- ja Põhja-Eesti.“


2012. a lavastasime ajaloolise koguperelavastuse “Mardileib”, mille üheks osaks oli ka vanadest retseptidest inspireeritud keskaegne bankett. Projektist inspireerituna sai MTÜ edasise tegevuse eesmärgiks Võrumaa ajalooliste toiduretseptide kogumine ja vanade toitude tutvustamine.